Wiele osób nie wie dokładnie, jakie są zadania adwokata i zawód ten kojarzy im się tylko z prowadzeniem spraw sądowych oraz mediacjami w trakcie rozwodu. W rzeczywistości jednaj z pomocy adwokata korzystać można znacznie częściej, niż nam się to wydaje! Sprawdź, w jakich sytuacjach skorzystanie z pomocy adwokata może okazać się doskonałym pomysłem.

 

Zadania adwokata Gątarek z Włocławka

 

Ogólnie ujmując, do kancelarii adwokackiej adwokat Gątarek we Włocławku należy zgłosić się wtedy, kiedy:

 

  • potrzebujemy porady prawnej od specjalisty,

 

  • chcemy otrzymać opinię prawną w trudnej sprawie,

 

  • potrzebujemy obrońcy w sprawach karnych lub skarbowych,

 

  • jesteśmy w trakcie rozwodu,

 

  • potrzebujemy pomocy podczas spraw cywilnych.

 

Życie potrafi zaskakiwać i okazać się może, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy adwokata, znajdujemy się wielokrotnie. Nie ze wszystkimi sprawami jesteśmy bowiem w stanie poradzić sobie sami – doskonała znajomość prawa wymaga dużo nauki i doświadczenia, a nie każdy ma czas na studiowanie przepisów w kryzysowej sytuacji. Nie może umknąć naszej uwadze fakt, że przepisy prawa często pozostawiają szerokie pole do interpretacji, a często sami urzędnicy nie stosują się do nich do końca – pomoc specjalisty może okazać się konieczna w sytuacji, kiedy mamy przed sobą bardzo trudne sprawy.

Jak mówi nam specjalistki z kancelarii Magdalena Gątarek Adwokat Kancelaria adwokacka, w trakcie rozprawy sądowej adwokat nie tylko zajmie się naszą sprawą, ale jego obecność niejednokrotnie pomaga opanować zdenerwowanie. Adwokat wyjaśni także po rozprawie zawiłe kwestie prawne i wyjaśni wyrok sądu. W trakcie rozpraw rozwodowych adwokat jest mediatorem, który z boku i na spokojnie patrzy na daną sprawę, dzięki temu jest w stanie zaproponować korzystne dla obydwu stron rozwiązania, a w razie potrzeby walczyć o majątek swojego klienta lub klientki.

 

 

Cechy dobrego adwokata

 

 

Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry adwokat, któremu możemy na pewno zaufać? Z pewnością powinien on:

 

  • być dobrym mówcą – umiejętność komunikacji jest dla adwokata kluczowa, szczególnie kiedy musi przemawiać przed sądem;

 

  • umieć słuchać i szybko analizować informacje – szczególnie podczas sprawy sądowej adwokat musi być skupiony, słuchać i szybko analizować sytuację, aby w razie czego móc zareagować;

 

  • adwokat musi być lojalny w stosunku do swojego klienta – zadaniem prawnika jest ochrona interesów klienta, nie może przekazywać informacji na temat sprawy niepowołanym osobom czy współpracować z adwokatem drugiej strony.

 

 

Znalezienie dobrego, godnego zaufania adwokata jest bardzo ważne. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że sprawa zostanie załatwiona z należytą starannością i dokładnością.