Pomoc frankowiczom

Adwokat Magdalena Gątarek

Bardzo popularnym kredytem był kredyt we frankach, a precyzując kredyt waloryzowany kursem franka szwajcarskiego (CHF), lub kredyt denominowany.

Wiele osób zawarło takie kredyty, w związku z niskim kursem waluty, jednak z biegiem czasu kurs franka szwajcarskiego drastycznie wzrósł, od wielu lat utrzymuje się na wysokim poziomie, co spowodowało wzrost raty kredytu.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Sąd Najwyższy w wielu orzeczeniach wypowiadał się co do oceny ważności takich umów kredytowych i co do ważności postanowień indeksacyjnych.
Z doświadczenia naszej Kancelarii Banki nie chcą zawierać ugód z kredytobiorcami posiadającymi kredyt indeksacyjny, czy denominowany.

Jedyną drogą ochrony swoich praw jest skierowanie sprawy na drogę sądową.
Nasza Kancelaria oferuje pomoc frankowiczom.

Posiadamy doświadczenie w unieważnieniu umowy kredytowej lub dochodzenia nadpłaty, czyli różnicy pomiędzy kwotą należnych spłat (to jest rat kredytu ustalonych bez zastosowania klauzuli indeksacyjnej) a sumą rat spłaconych.

Pierwszą czynnością dokonywaną w naszej Kancelarii po zgłoszeniu się Państwa do nas jest zbadanie umowy kredytowej i określenie najkorzystniejszego dla Państwa rozwiązania.

Analiza umowy jest bezpłatna.

Jeżeli zawarli Państwo umowę we frankach szwajcarskich to zapraszamy do kontaktu.

Zapraszam do kontaktu