Sprawa rozwodowa, a pomoc adwokata Magdaleny Gątarek z Łodzi

Sprawa rozwodowa, a pomoc adwokata Magdaleny Gątarek z Łodzi

Gdy bierzemy ślub, wydaję się nam, że znaleźliśmy bratnią duszę, z którą spędzimy resztę życia. Niestety, życie pisze różne scenariusze, a miłość czasem przemija. Rozwód to bez wątpienia trudne wydarzenie, które kosztuje nas mnóstwo emocji i stresów. Jak przetrwać ten niełatwy okres? Jak przygotować pozew rozwodowy? Czy warto skorzystać z pomocy adwokata Magdaleny Gątarek z Łodzi? Odpowiedzi na powyższe pytania przedstawiamy w artykule.

Nie bez powodu rozwód tuż obok śmierci bliskiej osoby oraz ciężkiej choroby jest uznawany za jedno z najtrudniejszych wydarzeń, które może nas spotkać. To okres bardzo trudny, w którym zmagamy się z poczuciem winy, gniewem i żalem, a bezsilność i smutek często skutkują depresją. Pamiętajmy, że rozwód to nie koniec świata, a jedynie zakończenie pewnego etapu życia.

Gdzie warto szukać pomocy?

Podczas rozwodu niezbędne jest wsparcie bliskich osób  często konieczna jest pomoc psychologa, dzięki któremu uporamy się z własnymi emocjami. Na wagę złota jest również pomoc prawna, gdyż skłócone strony rzadko potrafią dojść do porozumienia.Jeżeli chcemy podzielić majątek i ustalić zasady opieki nad dziećmi, koniecznie skontaktujmy się z zaufaną kancelarią adwokacką, która specjalizuje się w sprawach rozwodowych i rodzinnych jak Adwokat Magdalena Gątarek z Łodzi, w województwie łódzkim. Adwokat cieszy się renomą wśród klientów i wyróżnia się dyskrecją i indywidualnym podejściem do każdej sprawy.

Pozew rozwodowy

Zanim nasza sprawa trafi do sądu, należy sporządzić pozew rozwodowy. To bardzo istotny dokument, od którego zależy całe postępowanie. Dlatego warto przygotować go przy pomocy doświadczonego w sprawach rozwodowych adwokata Magdaleny Gątarek z Łodzi. Pozew kierujemy do współmałżonka i sądu okręgowego. Musimy w nim wykazać, że doszło do trwałego i zupełnego rozpadu pożycia małżeńskiego, które powinno dotyczyć nie tylko strefy uczuciowej, ale także fizycznej i ekonomicznej.

Sprawa rozwodowa

Sąd może nie orzekać o winie, jeśli wnioskują o to dwie strony.W innym wypadku sędzia wskaże, który z małżonków jest odpowiedzialny za rozpad małżeństwa. Podczas rozprawy rozstrzygnięte zostaną również inne, ważne kwestie związane między innymi z ustaleniem władzy rodzicielskiej, podziałem majątku i wyznaczeniem wysokości alimentów.

Rozwód to bardzo trudne przeżycie dla każdego człowieka. Pamiętajmy, że z powodu na istotę sprawy, koniecznie powinniśmy zgłosić się do zaufanej kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się między innymi w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych. Doświadczony adwokat Magdalena Gątarek z Łodzi przygotuje pozew rozwodowy oraz zadba, aby sprawa została zamknięta zgodnie z naszymi oczekiwaniami.